២០ កុម្ភៈ ២០២៦ – គ្រឹះស្ថាន ខេមា មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ លីមីតធីត បានរៀបចំសិក្ខាសាលាគណៈគ្រប់គ្រងប្រចាំឆ្នាំ២០២៦ នៅ អេសអេស វីឡា រីសត ខេត្តកោះកុង ដើម្បីបូកសរុបលទ្ធផលការងារដែលសម្រេចបានក្នុងឆ្នាំ២០២៥ និងរៀបចំផែនការយុទ្ធសាស្រ្ត៥ឆ្នាំ ២០២៦-២០៣០ ដោយមានការចូលរួមពី ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល គណៈគ្រប់គ្រង និងនាយកការិយាល័យសាខាទាំងអស់របស់គ្រឹះស្ថាន។
នៅក្នុងសិក្ខាសាលាប្រចាំឆ្នាំ២០២៦នេះ អ្នកស្រី ឌិត នីតា ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល គ្រឹះស្ថាន ខេមា បានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះវឌ្ឍនភាពការងារ និងលទ្ធផល ដែលគណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកសម្រេចបានក្នុងឆ្នាំ២០២៥។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកអគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងនាយក-នាយិកា នាយកដ្ឋាននីមួយៗ បានធ្វើបទបង្ហាញអំពីផែនការយុទ្ធសាស្ត្រ៥ឆ្នាំ ២០២៦-២០៣០ របស់គ្រឹះស្ថាន និងផែនការសកម្មភាពរបស់នាយកដ្ឋាននីមួយៗ ដើម្បីឆ្លើយតបនឹងផែនការយុទ្ធសាស្ត្ររួមរយៈពេលវែងរបស់គ្រឹះស្ថាន។
ឆ្នាំខាងមុខ គ្រឹះស្ថាននឹងបន្តពង្រឹងការអនុវត្តកិច្ចការពារអតិថិជន បរិស្ថាន សង្គម និងអភិបាលកិច្ច កែលម្អបន្ថែមលើផលិតផលដែលជួយលើកកម្ពស់បរិស្ថាននិងសង្គម និងពង្រីកវិសាលភាពអាជីវកម្មតាមយុទ្ធសាស្ត្រផ្ដេក និងបញ្ឈរ។
ក្នុងឆ្នាំ ២០២៥ គ្រឹះស្ថាន ខេមា សម្រេចបាននូវកំណើនប្រកបដោយចីរភាព និងបរិយាប័ន្ន ព្រមទាំងរក្សាបាននូវភាពធន់របស់ខ្លួន។ សមិទ្ធផលសំខាន់ៗក្នុងឆ្នាំកន្លងទៅរួមមាន៖ ការពង្រីកវិសាលភាពប្រតិបត្តិការ បរិវត្តកម្មឌីជីថល ព្រមទាំងការពង្រឹងអភិបាលកិច្ច សមត្ថភាពបុគ្គលិក ប្រសិទ្ធភាពប្រតិបត្តិការ ការគ្រប់គ្រងសកម្មភាពសង្គម និងការកសាងដៃគូយុទ្ធសាស្រ្ត។
គ្រឹះស្ថាន ខេមា បានស្ម័គ្រចិត្តចូលរួមក្នុងការវាយតម្លៃការអនុវត្តកិច្ចការពារអតិថិជន តាមរយៈគំនិតផ្ដួចផ្ដើមរបស់ សមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា និងសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា។ លទ្ធផលវាយតម្លៃដោយក្រុមហ៊ុន MicroFinanza Rating (MFR) នៅត្រីមាសទី៣ ឆ្នាំ២០២៥ បានផ្ដល់ពិន្ទុ ៩៦% លើការអនុវត្តក្រមប្រតិបត្តិវិស័យធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ និង ៩២,៤% លើកិច្ចការពារអតិថិជន។ លទ្ធផលនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់គ្រឹះស្ថាន ខេមា លើកិច្ចការពារអតិថិជន។
គិតត្រឹមបំណាច់ឆ្នាំ២០២៥ តាមរយៈការិយាល័យសាខាចំនួន៧ គ្រឹះស្ថាន ខេមា កំពុងធ្វើប្រតិបត្តិការនៅភូមិចំនួន ១.៥៥៦ នៃឃុំ-សង្កាត់ចំនួន ៣៣៩ ក្នុងក្រុង-ស្រុក-ខណ្ឌ ចំនួន ៥៦ នៅ ៥ រាជធានី-ខេត្ត។ គ្រឹះស្ថាន ខេមា មានបុគ្គលិកសរុបចំនួន ២២១នាក់ ផលប័ត្រឥណទានចំនួន ៣២,១៧លានដុល្លារអាមេរិក អតិថិជន ៥.៣៣៣នាក់ ក្នុងនោះ ៦៨% នៃអតិថិជនសរុបជាស្ដ្រី។ គ្រឹះស្ថាន ខេមា ក៏គ្រោងនឹងដាក់ឱ្យដំណើរការកម្មវិធីទូរស័ព្ទ CAMMA Mobile ក្នុងឆ្នាំ២០២៦៕

February 20, 2026 – CAMMA Microfinance Limited convened its 2026 annual management workshop at SS Villa Resort in Kong Kong, bringing together members of the board of directors, management and branch managers to review the institution’s 2025 performance and lay out its strategic roadmap for 2026–2030.
Mrs. Dith Nita, Chairwoman of the Board, commended management and staff for achieving remarkable accomplishments in 2025. During the workshop, the CEO and department heads presented CAMMA’s five-year strategic roadmap and corresponding departmental action plans aligned with the institution’s long-term strategy.
The key strategies include strengthening adherence to Environmental, Social and Governance Standards, enhancing environmental and social products, accelerating digital transformation across operations, and pursuing both vertical and horizontal business expansion.
In 2025, CAMMA achieved sustainable and inclusive growth with resilience. Over the past year, CAMMA expanded its geographic footprint and deepened operational efficiency, further digitalized its operation, strengthened institutional management, improved staff capacity, reinforced the implementation of client protection standards, enhanced social performance management, and built strategic partnerships.
CAMMA voluntarily participated in the Client Protection Harmonized Tool Assessment initiated by the Cambodia Microfinance Association and the Association of Banks in Cambodia. The assessment, conducted by MicroFinanza Rating (MFR) in the third quarter of 2025, reported that CAMMA achieved a score of 96 percent in the BFIs Code of Conduct Assessment and 92.4 percent in the Client Protection Assessment.
By the end of 2025, CAMMA’s seven branches were operating in 1,556 villages across 339 communes, and 56 districts in 5 provinces. CAMMA employs 221 staff and manages a credit portfolio of USD 32.17 million, serving 5,333 clients, of whom 68 percent are women. The institution plans to launch CAMMA Mobile consumer app in 2026.