ទំព័រដើម > គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា ដាំ​ដើម​ឈើ ២០០​ដើម នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា តា​នួន ស្រុក​បសេដ្ឋ ខេត្ត​កំពង់​ស្ពឺ
គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា ដាំ​ដើម​ឈើ ២០០​ដើម នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា តា​នួន ស្រុក​បសេដ្ឋ ខេត្ត​កំពង់​ស្ពឺ
២៩ កក្កដា ២០២៣ – គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា មីក្រូ​ហិរញ្ញ​វត្ថុ លីមីត​ធីត បាន​រៀប​ចំ​សកម្ម​ភាព​ដាំ​ដើម​ឈើ​ប្រណីត​ចំនួន ២០០​ដើម នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា តានួន កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី២៩ ខែ​កក្កដា ឆ្នាំ​២០២៣ គឺ​ចំ​ថ្ងៃ​ខួប ១៣ឆ្នាំ នៃ​គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា។
ថ្លែង​ក្នុង​កម្ម​វិធី​ដាំ​ដើម​ឈើ នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា តានួន លោក លី ឈាង អគ្គ​នាយក​ប្រតិ​បត្តិ​ស្ដី​ទី នៃ​គ្រឹះស្ថាន ខេមា បាន​គូស​បញ្ជាក់​ថា គោល​បំណង​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍​សហគមន៍​នេះ គឺ​​ដើម្បី​បណ្ដុះ​ស្មារតី​ថែ​រក្សា​បរិ​ស្ថាន​ដល់​ក្មួយៗ​សិស្សា​នុ​សិស្សឱ្យ​ចេះ​ស្រឡាញ់ ការ​ពារ និង​អភិ​រក្ស​ធន​ធាន​ធម្ម​ជាតិ​ផង។
ព្រឹត្តិការណ៍សហគមន៍ ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ភូមិ​បឹង​ស្ដុក ឃុំបសេដ្ឋ ស្រុក​បសេដ្ឋ ខេត្ត​កំពង់​ស្ពឺ ​ជា​សកម្ម​ភាព​មួយ​ស្រប​នឹង​ទិស​ដៅ​សង្គម​របស់​គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា ដែល​យក​ចិត្តទុក​ដាក់​លើ​ផល​ប៉ះ​ពាល់​ចំពោះ​សង្គម និង​បរិស្ថាន។
ក្រៅ​ពី​ការ​ដាំ​ដើម​ឈើ គណៈ​គ្រប់​គ្រង​របស់​គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា ក៏​បាន​ប្រគល់​ជូន​នូវ​សម្ភារ​មួយ​ចំនួនដល់សាលា​ដូច​ជា៖ ម៉ាស៊ីនកាត់ស្មៅ ចប ប៉ែល បង្គី ធុង​ស្រោច​ទឹក និង​ធុង​សម្រាមបរិស្ថាន ដើម្បី​យក​ទៅ​ប្រើ​ប្រាស់​ជា​ប្រ​យោជន៍​នៅ​ក្នុង​សាលា​ផង​ដែរ។
កម្មវិធី​នេះ​​មាន​វត្ត​មាន​ចូល​រួម​របស់ លោក​អគ្គ​នាយក​ប្រតិបត្តិ​ស្ដី​ទី លោក​នាយក​សាលា លោក​គ្រូ អ្នក​គ្រូ សិស្សា​នុ​សិស្ស និង​បុគ្គលិក​គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា សរុប​ជាង ៣០០​នាក់។
​គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា បាន​រៀប​ចំ​ព្រឹត្តិ​ការណ៍​សហ​គមន៍​ដាំ​ដើម​ឈើនេះ​ជា​លើក​ទី​ពីរ​ហើយ គឺ​បន្ទាប់​ពី​ការ​ដាំ​ដើម​កោង​កាង ១៣០០ដើម នៅ​ក្រុង​កែប ខេត្ត​កែប កាល​ពី​ឆ្នាំ ២០២២ កន្លង​ទៅ ដែល​នេះ​បង្ហាញ​ពី​ឆន្ទៈ​ចូល​រួម​ចំណែក​របស់ គ្រឹះ​ស្ថាន ខេមា ក្នុង​ការ​ធ្វើ​សកម្ម​ភាព​សង្គម​៕

July 29, 2023 – CAMMA Microfinance Limited organized a social activity of planting 200 trees in Tanoun Primary School on July 29, the CAMMA’s 13th anniversary.
Mr. Ly Chheang, Acting CEO of CAMMA Microfinance Limited stated the purpose of this community event is to educate students to cherish, protect and preserve natural resources.
This community event was held on Sdok Village, Basedth Commune, Basedth District, Kampong Speu Province. This community event is an activity in line with the social goals of CAMMA MFI which focuses on the impact on society and environment.
Besides the tree planting activity, CAMMA Management Team donated some equipment to the school: lawnmowers, hoes, shovels, hods, watering tanks, and trash cans.
This event was held with the presence of Acting CEO of CAMMA, school principal, teachers, and students, a total of 300 participants. It is the second time that CAMMA organized a tree-planting activity after its initial event of planting 1,300 mangrove trees in Kep Province last year, demonstrating its commitment in social contribution.
It is the second time that CAMMA organized a tree-planting activity after its initial event of planting 1,300 mangrove trees in Kep Province last year, demonstrating its commitment in social contribution.